شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
عنوان
ایران
4
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
اشتراک خبرنامه
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

روزنامه اسپانیایی:مسلمانان کاتالونیا حضور سیاسی اندکی دارند

به گزارش ایرنا، روزنامه اسپانیایی  "لا وانگواردیا" تصریح کرد که مسلمانان کاتالونیا، یک گروه ناهمگن و متحد بادیگر عناصر غیرمذهبی‌ هستند،اماهنوزصدای کمی‌ درجهان سیاست دارند .در ایالت کاتالونیا 515 هزار مسلمان که تقریبا یک چهارم کل مسلمانان اسپانیا را در بر می گیرد، زندگی می کنند.
روزنامه افزود :«نجات درویش» کاندیدای شماره 10 لیست انتخابات محلی 21 دسامبر (30 آذر ) از حزب "چپ جمهوری خواه کاتالونیا" که شانس بسیار بالایی برای انتخاب شدن در این انتخابات دارد ، می‌ گوید که تقریبا هر روز شاهد یک واقعیت تبعیض شغلی‌ برای مسلمانان و یا مهاجرانی که اسم آنها ریشه عربی‌ دارد، است .
درویش که کارمند شهرداری بارسلون می‌ باشد ابراز دارد که شرکت ها با دیدن افراد مسلمان ، آنها را رد می‌ کنند و او باید این افراد را همراهی کند و به کارآفرینان بگوید که یک فرصت به آنها بدهد تا که توانمندی هایشان را نشان دهند .
«جوردی موره راس» استاد انسان شناسی‌ دانشگاه "روویرا ای ویرجیلی" شهر تاراگونا و محقق حضور مسلمانان در کاتالونیا در رابطه با این قشر جامعه و اهمیتی که در این انتخابات دارند می‌ گوید :نمی‌ شود از رای مسلمانان صحبت کرد .این یک داستانی‌ تخیلی‌ است .
وی ادامه می‌ دهد :رای مسلمانان، نسبی‌ است .بسیاری از مسلمانان در هنگام رای گیری، بیشتر نگران مسائل اجتماعی یا سیاسی هستند و هویت مذهبی‌ خود را در نظر ندارند .همه مسلمانان به طور مشابه فکر نمی‌ کنند .
به گفته وی، مردم فقط هنگامی جامعه مسلمان را به عنوان یک بلوک همگن می‌ نگرند که اتفاق بدی که معمولاً در ارتباط با تروریسم است ، رخ می‌ دهد .
لا وانگواردیا نوشت:انتقادات و مجادلاتی که در هنگام اعلام ساخت یک مسجد یا یک فروشگاه اسلامی ایجاد می‌ شود، همه را به این فکر انداخته که این امر، یکی‌ از بزرگترین نگرانی‌ های جامعه مسلمانان است اما همانطوری که کمیسیون شهرداری بارسلون ثابت کرد ، اینچنین نیست .
نشریه مذکور ادامه داد :شهرداری بارسلون، امکان ساخت یک مسجد بزرگ در بارسلون را مورد مطالعه قرار داد و در این مورد ،با مسلمانان در مورد نیازهایشان مشورت کرد و ثابت شد که مسلمانان ، ساخت مسجد را اولویت نمی‌ دانند.
به گفته موره راس، اسلام در کاتالونیا ، بسیار چند ضلعی است و در عبادتگاه های محلی شکل می‌ گیرد.
روزنامه خاطرنشان ساخت:در این رابطه، اگرچه بارسلون تنها شهر مهمی‌ است که تقریبا در اروپا یک مسجد بزرگ ندارد، شکایت مسلمانان،بیشتر در ارتباط با عدم اجرای توافقنامه همکاری دولت با کمیسیون اسلامی است که در سال 1992 امضا شده و بر اساس آن ، حق تدریس آموزش دینی اسلامی به دانش آموزان در مدارس را به رسمیت می‌ شناسد.
به گفته روزنامه، کاتالونیا یکی‌ از معدود ایالت های خودمختار است که هنوز اقدامی برای ارائه این آزادی آموزشی اتخاذ نکرده است .
«نورا بانیوس» دبیر سازمان "پدیده اسلام هراسی را متوقف کنیم (سافی )"، به نوبه خود می‌ گوید که مشکل مسلمانان این است که از اکثر گروه های مهاجران خواسته می‌ شود که خود را با جامعه تطبیق دهند اما به ندرت از سوی جامعه پذیرفته می‌ شوند . بانیوس تصریح کرد:نمایندگی سیاسی باید به تدریج و بدون قیم مآبی حاصل شود.به ما مسلمانان فضایی داده شود زیرا تاکنون فقط به ما این اجازه را دادند که از حجاب، تروریسم و یا لباس شنای زنان مسلمان صحبت کنیم و هنوز در شبکه های اجتماعی ما را بدنام می‌ کنند .


٠٧:٣٠ - 1396/09/27    /    شماره : ٦٩٤٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١١٢جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
تازه ها
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
نظرسنجی
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

آمار بازدیدکنندگان
بازدید این صفحه: 574161
بازدید امروز : 623
بازدید این صفحه : 2074216
بازدیدکنندگان آنلاين : 4
زمان بازدید : 1.5000