چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
هتل داریوش کیش
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

حداد عادل:

رضایت و امنیت فارسی آموزان، نشانگر تصویر ایران واقعی است

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سعدی، غلامعلی حداد عادل با بیان اینکه دوره­ های دانش افزایی زبان فارسی پیش از بنیاد سعدی، توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می ­شد، اظهار کرد: با تاسیس بنیاد سعدی این دوره­های دانش افزایی شکل تازه ایی به خود گرفت و خوشبختانه هر سال با بکارگیری تجربه سالهای قبل، در برگزاری آن پیشرفت داشته ایم به طوری که اکنون از کتاب­ های درسی تالیف خود بنیاد سعدی استفاده می­شود.
وی درخصوص بازدید­های فرهنگی فارسی آموزان در دوره دانش افزایی افزود: در دوره های دانش افزایی به همان اندازه که آموزش در کلاس برای ما مهم است، بازدیدهای فوق برنامه فرهنگی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا موجب آشنایی فارسی آموزان با چهره واقعی فرهنگ، تاریخ ایران، اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران می شود.
رئیس بنیاد سعدی با بیان اینکه رضایت فارسی آموزان در هر دو برنامه آموزشی و فرهنگی امسال، مرهون زحمات کارشناسان بنیاد سعدی است، ادامه داد: در کشوری که بیش از مناطق دیگر، از لحاظ تحریم اقتصادی و سیاسی تحت فشار است؛ دعوت و پذیرایی بیش از 120 نفر از زبان آموزان سراسر جهان به مدت یک ماه، همراه با اجرای بازدیدهای فرهنگی و سفر به دو شهر ایران در امنیت و رضایت کامل آنان، از اهمیت خاصی برخوردار بوده و دارای این پیام است که ایران واقعی تا چه اندازه با تصویری که رسانه ­های مخالف ایران نشان می ­دهند، تفاوت دارد.
حداد عادل گفت: برگزاری این دوره بر نگرش مردم داخل کشور نیز تاثیر مثبت دارد زیرا مردم وقتی مشاهده می­ کنند که زبان کشورشان تا چه اندازه مورد علاقه مردم کشورهای دیگر است به ارزش فرهنگ و زبان خود بیش از پیش پی برده و احساس غرور می ­کنند.
وی با اشاره به توجه رسانه ­ها به این دوره از دانش افزایی توضیح داد: ذخیره خبری برگزاری این دوره تا به امروز نیز مشاهده می­ شود به طوری که رادیو فرهنگ برنامه «فارسی با طعم شکر» خود را که محصول مصاحبه با این فارسی آموزان است، هنوز پخش می­ کند.
حداد عادل افزود: از اتفاق ­های خوب دیگری که در این دوره رخ داد، حفظ و ادامه ارتباط با فارسی آموزان از سوی روابط عمومی بنیاد سعدی در گروه تلگرامی است، امیدوارم این اقدام ­ها تداوم یابد زیرا ادامه و گسترش ارتباط با این زبان آموزان برای پیشرفت زبانی آنان و اتصالشان با کشور ایران بسیار لازم است.
رئیس بنیاد سعدی ضمن تقدیر از رییس خانه سینما که در این مراسم حضور داشت و همکاری خانه سینما در هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی گفت: در این دوره به جنبه هنری بهای بیشتری داده شد و فارسی آموزان با بازدید از خانه سینما، تماشای چند فیلم سینمایی و مستند ایرانی در این مکان و دیدار با ایرج طهماسب، حمیدجبلی و رضا میرکریمی، از هنرمندان مطرح کشور، با سینمای ایران نیز آشنا شدند. 
وی تاکید کرد: توجه به جنبه ­های هنری در آموزش زبان فارسی برای ما اهمیت دارد و به همین خاطر از سال آینده در نظر داریم تا با بررسی­ های کارشناسی، بسته موسیقی و فیلم های سینمایی ایرانی مناسب فارسی آموزان را تهیه کنیم.
رئیس بنیاد سعدی همچنین از همراهی خوب رییس و معاونان دانشگاه علامه طباطبایی تقدیر و تاکید کرد بدون یاری بدنه دانشگاهی، برگزاری چنین دوره­هایی با این سطح آموزشی امکان پذیر نخواهد بود.

** دوره دانش افزایی عصاره وظایف بنیاد است 
در بخش دیگری از این مراسم نیز، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی با بیان آنکه برگزاری دوره دانش افزایی، عصاره وظایف بنیاد سعدی محسوب می­شود، گفت: دوره دانش افزایی بلند مدت زبان فارسی نمونه ای از دیپلماسی عمومی است زیرا فارسی آموزان ضمن یادگیری فارسی در محیط ایران، با فرهنگ ایران نیز آشنا شده و دانسته­ های خود را به مردم کشورشان منتقل می­ کنند.
رضامراد صحرایی افزود: به دلیل اهمیت برگزاری این دوره، هر سال علاوه بر کارشناسان بنیاد سعدی، سفیران، رایزنان فرهنگی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی مرتبط برای برگزاری آن تلاش می کنند.
وی در خصوص ویژگی­های منحصر بفرد هشتادو چهارمین دوره دانش افزایی توضیح داد: امسال برای نخستین بار پیش از ورود فارسی آموزان از آنها آزمون برخط(آنلاین)، گرفته شد تا سطح زبانی آنان مشخص شود و فارسی آموزانی با سطح زبانی بالاتر به این دوره ورود پیدا کنند و بنابراین در این دوره تنها یک کلاس مقدماتی داشتیم.
در این مراسم، سمیرا یافتیان، رییس اداره روابط عمومی بنیاد سعدی نیز گزارشی از فعالیت های رسانه ایی و حضور فارسی آموزان در برنامه های مختلف شبکه های تلویزیونی و رادیویی ارائه کرد و گفت: با گذشت نزدیک به 5 سال از فعالیت بنیاد سعدی، خوشبختانه امروز رسانه های ایران بر اهمیت و ضرورت آموزش و گسترش زبان فارسی پی برده اند و نه تنها در دوره دانش افزایی بلند مدت، بلکه در طول سال نیز پیگیر اخباری همچون وضعیت آموزش زبان فارسی در خارج از کشور و کتاب های تالیفی در بنیاد سعدی هستند.
وی خاطر نشان کرد که استقبال خبرنگاران و رسانه ها از اخبار بنیاد سعدی، حاصل فعالیت شبانه روزی و مثمر ثمر معاونان، مدیران و کارشناسان و همچنین نمایندگان بنیاد در خارج از کشور است که با تعامل موثر خود با فارسی آموزان و انتشار گزارش فعالیت­ های آنان، توجه رسانه ­ها را به موضوع گسترش زبان فارسی جلب کرده اند.


٢٢:٠٠ - 1396/10/02    /    شماره : ٦٩٤٥٠١    /    تعداد نمایش : ٢٩٧جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 606881
Visitorsofday : 4
Visitorsofpage : 2163641
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.3125