سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧

  

 
ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|نقشه سايت|Español
Title
iran
حرم مطهر امام رضا (ع)
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بازتاب رای مثبت مجمع عمومی‌ سازمان ملل درمورد قدس در رسانه های اسپانیا

روزنامه ال پاییس در گزارشی نوشت: مجمع عمومی‌ سازمان ملل که نمایندگی 193 عضو خود را برعهده دارد، قطعنامه ای را تصویب کرد که با اعلام «دونالد ترامپ» در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسراییل مخالفت می‌ کند. در مجموع 128 کشور به نفع متن این قطعنامه رای دادند.
ال پاییس با اشاره به 9 کشوری که رای مخالف و 35 کشوری که رای ممتنع دادند ، تصریح کرد که واشنگتن، به رغم اینکه متن قطعنامه غیر الزام آور بوده، کشورها را به قطع کمک ها تهدید کرد .این روزنامه افزود: متحدان کلیدی آمریکا نظیر انگلیس، فرانسه یا ژاپن به رغم فشارها، به این قطعنامه رای مثبت دادند تا که بدین صورت بر اصول و چارچوب قانونی تعریف شده در مورد وضعیت قدس تاکید ورزند.
این نشریه خاطرنشان ساخت که هیأت های مختلفی‌ که در این بحث شرکت کردند، هشدار دادند که بدون یک توافق در مورد قدس، راه حلی پایدار برای این مناقشه وجود ندارد و در این رابطه معتقدند که بهترین راه حل این است که قدس پایتخت دو کشور مستقلی باشد که در صلح زندگی‌ می‌ کنند.
روزنامه ال موندو نیز در گزارشی نوشت که مجمع عمومی‌ سازمان ملل روز پنجشنبه از آمریکا خواست که از تصمیم خود در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسراییل عقب نشینی و از انتقال سفارتش به این شهر خودداری کند .
ال موندو با اشاره به شمار کشورهایی که به این قطعنامه رای مثبت دادند، تصریح کرد که این رای گیری در میان هشدارهای متعدد از سوی آمریکا به کشورهایی که علیه تصمیم ترامپ رای دهد ، انجام گرفت .
این نشریه افزود که به دلیل این تهدید ها ، شمار رای های ممتنع، بیشتر از حد معمول در این نوع قطعنامه ها بود.
این رسانه از سوی دیگر تصریح کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تعداد کشورهایی که به این قطعنامه رای مثبت ندادند ، ابراز خرسندی کرده و شمار آنها را مهم دانست.
روزنامه آ.ب. ث نیز نوشت: مجمع عمومی‌ سازمان ملل در میان دشنام گویی های اسراییل و تهدیدات آمریکا به کشورهای متحد خود در منطقه ، به نفع قطعنامه ای که تائید می‌ کند که آینده قدس باید از طریق مذاکرات حل شود ، رای داد .
آ.ب. ث با اشاره به هشدار آمریکا مبنی بر اینکه هر کدام از رای ها را تحت نظر دارند و کمک هایی‌ که متحدان دریافت می‌ کنند را در صورت رای مثبت آنها به قطعنامه قطع خواهند کرد، گفت : این هشدار ، پیامی مستقیم به کشورهایی نظیر افغانستان ، مصر ، عراق ، اردن یا پاکستان است که علیه تصمیم آمریکا رای دادند و هر سال میلیون ها دلار از واشنگتن دریافت می‌ کنند.


٢٢:٣٠ - 1396/10/02    /    شماره : ٦٩٤٩٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پرچم مقدس ایران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

سازمان فرهنگ و ارتباطات

شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور

مجله دنیای ایرانی

گسترش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی ویژه کودکان

سايت آموزش زبان فارسي

شبکه جهانی جام جم

شبکه بین المللی تلویزیونی آی فیلم

رادیو ایران

میراث فرهنگی ایران

پیک دوستی
vote
این وب سایت در اطلاع رسانی برنامه های رایزنی چه اندلزه مفید است؟

خیلی زیاد
زیاد
کم

UsersStats
Visitorsofpage: 606870
Visitorsofday : 235
Visitorsofpage : 2163622
Onlinevisitors : 12
PageLoad : 1.4219